Saavutettavuustyökalut

Suomen luonnonsuojeluliitto SLL Etelä-Savon piiri Itä-Savon yhdistys

Itä-Savo
Navigaatio päälle/pois

Timo Luostarinen Islyn luotsiksi

Itä-Savon luonnonsuojeluyhdistys ry:n uudeksi puheenjohtajaksi seuraavalle kaksivuotiskaudelle on valittu Timo Luostarinen, joka ennen eläkkeelle siirtymistään johti pitkään Etelä-Savon luonnonsuojelupiirin toimintaa ja on tullut luonnonystäville tutuksi vankkumattomana norpansuojelijana ja metsäosaajana.

Yhdistyksen sääntömääräisessä syyskokouksessa 26.11.2019 valittiin myös yhdistyksen hallituksen jäsenet vuodelle 2020.

Itä-Savon luonnonsuojeluyhdistyksen hallituksessa vuonna 2020 varsinaisina jäseninä toimivat Elina Enho, Juha Jurvelius, Sara Kalpio, Irma Kolari, Petteri Suominen ja Jyrki Uotila. Varajäseniksi valittiin Stephen Condit, Arto Koponen, Tiina Pulkkinen ja Juha Taskinen.

Hallituksen jäsenten vastuualueista päätetään järjestäytymiskokouksessa tammikuussa. Tapahtumien, retkien ja talkoiden järjestelyissä on tilaa kaikille yhdistyksen jäsenille, ja uusi hallitus toivookin, että mahdollisimman moni aktivoituisi mukaan omaa kiinnostustaan vastaaviin työryhmiin.

Pidetään yhteyttä ja puolustetaan itäsavolaista luontoa yhdessä tulevana vuonnakin!