Saavutettavuustyökalut

Suomen luonnonsuojeluliitto SLL Etelä-Savon piiri Itä-Savon yhdistys

Itä-Savo
Navigaatio päälle/pois

Islyn hallitus järjestäytyi

Edellisessä syyskokouksessa valittu Itä-Savon luonnonsuojeluyhdistyksen uusi hallitus kokoontui eilen nimeämään henkilöt yhdistyksen luottamustehtäviin vuodeksi 2021.

Yhdistyksen varapuheenjohtajaksi valittiin Petteri Suominen, sihteeriksi Tiina Pulkkinen ja taloudenhoitajaksi Elina Enho. He kaikki toimivat vastaavissa tehtävissä viime vuonnakin.

Yhdistyksen jäsenrekisteriä seuraa puheenjohtajan tehtäviensä ohella viime vuoden tapaan Timo Luostarinen. Toiseksi jäsenrekisterivastaavaksi valtuutettiin Tiina Pulkkinen.

Islyn hallitukseen kuuluvat vuonna 2021 varsinaisina jäseninä myös Juha Jurvelius, Irma Kolari ja Jyrki Uotila. Varajäseniä ovat Stephen Condit, Arto Koponen sekä Mauri Löppönen, joka toimii yhdistyksessä myös haitallisten vieraskasvien torjuntaa luotsaavana vieraslajivastaavana.

Yhdistyksen tiedotusta hoidetaan yhteisvastuullisesti. Viestikanavina toimivat yhdistyksen sähköposti isly@sll.fi, verkkosivu staging.sll.fi/ita-savo sekä Facebook-sivu www.facebook.com/isluonto. Myös yhdistyksen ylläpitämät Facebook-ryhmät Roskariihi ja Vieraslajivahti toimivat tänä vuonnakin.