Saavutettavuustyökalut

Suomen luonnonsuojeluliitto SLL Pohjois-Karjalan piiri Joensuun yhdistys

Joensuu
Navigaatio päälle/pois

Uusi jäsenkirje on saapunut

Pyhäselkä 2018. Kuva: Eveliina Korkiatupa

10.3.2020
Tervehdys luonnonystävä!

Uusi jäsenkirjesähköpostilista otettiin käyttöön. Yhdistyksen jäsenille lähetetään sähköpostiin noin neljä kertaa vuodessa jäsenkirje Mailchimp palvelun kautta. Uusi jäsenkirjepalvelu mahdollistaa visuaalisemman ilmeen. Jäsenkirjeellä haluamme tavoittaa yhdistyksemme jäseniä ja tiedottaa ajankohtaisista tapahtumista ja yhdistyksen kuulumisista.

Jos sinulle ei tullut jäsenkirjettä, mutta haluaisit saada sen, voit ilmoittaa/tarkistaa sähköpostiosoitteesi jäsenrekisteristä (ja tarkistaa muutkin tiedot ajantasalle) https://rekisteri.sll.fi/jasentiedot/ tai ilmoittaa tietosi sihteerille (sll.fi/joensuu/yhteystiedot/) . Suosittelemme sähköpostin lisäämistä, sillä paperisia kirjeitä yhdistys lähettää harvoin. Näin saat tietoa meidän toiminnastamme. Emme kuitenkaan aio tukkia sähköpostiasi, vaan kirjeitä tulee n. 4 kertaa vuodessa.

Ihanaa kevään aikaa
Tiedotusterveisin
Eveliina Korkiatupa, sihteeri

P.S. Sunnuntaina 22.3. klo 15 vesiensuojelusta kertova esitelmä Helmessä (Rantakatu 23), jonka jälkeen kahvit ja JSLY:n vuosikokous. Tervetuloa!