Saavutettavuustyökalut

Suomen luonnonsuojeluliitto SLL Pirkanmaan piiri Ylöjärven yhdistys

Ylöjärvi
Navigaatio päälle/pois

Kevätkokous 2021 – osallistu!

Suomen luonnonsuojeluliiton Ylöjärven yhdistyksen kevätkokous 2021 pidetään sähköisenä Google Meet -ohjelmalla torstaina 25. 3. 2021 klo 18:00.

Kokouksessa on sääntömääräisten asioiden lisäksi päätettävänä myös yhdistysliitos Nokian paikallisyhdistyksen kanssa.

Yhdistyksemme toiminta on vaikeuttanut jo pitkään, useamman vuoden, osallistumisen ja aktiivien jäsenten puute. Nyt ollaan tilanteessa, jossa yhdistyksen toiminta on vaarassa loppua tai pahasti vaikeutua aktiviteetin puutteeseen. Yhdistyksen hallituksessa on keskusteltu mahdollisuudesta vahvistaa toimintaa, liittymällä Nokian yhdistykseen. Tästä on keskusteltu nokialaisten kanssa, joita mahdollisuus kiinnostaa. Myös Nokialla on ollut havaittavissa samaa ilmiötä aktiivien vanhetessa ja nuoremman polven puuttuessa.