Saavutettavuustyökalut

Suomen luonnonsuojeluliitto SLL Uudenmaan piiri Nurmijärven yhdistys

Nurmijärvi
Navigaatio päälle/pois

Nurmijärven Luonnon vuosikokous

Nurmijärven Luonto ry:n sääntömääräinen vuosikokous pidettiin tiistaina 28.12.2021 alkaen klo 17.30 etäkokouksena. Kokouksessa käsiteltiin syyskokouksen sääntömääräiset asiat sekä myös sääntömääräiset asiat koronan vuoksi pitämättä jääneen kevätkokouksen osalta. Kokouksessa valittiin yhdistyksen puheenjohtajaksi Ritva Örling. Hallituksen jäseniksi valittiin uudelleen erovuorossa olevat Minna Nyström, Tuula Sjöstedt ja Jouko Vuoristo. Hallituksessa jatkavat Elina Lepistö ja Leena Sahlberg. Yhdistyksen jäsenmaksut pysyvät ennallaan Suomen luonnonsuojeluliiton suositusten mukaisina (kts. https://staging.sll.fi/tule-mukaan/liity). Kokouksessa keskusteltiin ja suunniteltiin tulevan vuoden toimintaa ottaen huomioon koronarajoitusten edelleen jatkuminen.

Tarvitsemme myös lisää aktiivijäseniä toimintaamme: esimerkiksi retkien vetämiseen, somen päivittämiseen ja kaavoituksen seuraamiseen. Yhdistyksessä voit tehdä itselle mielekkäitä ja konkreettisia tekoja lähiluonnon puolesta. Jos haluat antaa vähän aikaasi luonnon puolustamiseen, ota yhteyttä sähköpostiosoitteellamme info@nurmijarvenluonto.fi!

Kokouksen vahvistamat vuosikokousasiakirjat avautuvat alla olevista linkeistä.

Kokousasiakirjat

Esityslista

Toimintakertomus vuodelta 2020

Tilinpäätös vuodelta 2020

Toimintasuunnitelma vuodelle 2022

Tulo- ja menoarvio vuodelle 2022